implanty zęboweMojej najbliższej przyjaciółce przydarzyła się niesamowicie nieprzyjemna przygoda. Kiedy szła do pracy, tą samą trasą, którą chodzi od dziesięciu lat, zahaczyła butem o wystającą kostkę brukową na chodniku. Przewróciła się na twarz. Na szczęście nie stało jej się nic poważnego, ale całą twarz ma podrapaną, ma kilka ran na dłoniach oraz straciła dwa przednie zęby.

Nie poszła do pracy, bo za bardzo się wstydziła tego, jak wygląda bez jedynek. Chcąc nie chcąc zainteresowała ją stomatologia. Wyszukiwała w internecie, co może zrobić w tym przypadku, jakie ma opcje leczenie, bo najbliższy termin u dentysty to dopiero następny tydzień. Dowiedziała się, że można zrobić korony, mosty czy nawet implanty zębowe, ale ceny ją przerażały. Pracuje na kasie w supermarkecie i nie stać jej, aby wydać kilka tysięcy na dwa zęby.

Kiedy w końcu doczekała się wizyty u stomatologa, okazało się, że protezy przednich zębów są refundowane, ale kiedy lekarz pokazał jej, jak będą wyglądać protezy, przeraziła się. Postanowiła naruszyć swoje oszczędności i poprosić mamę o pomoc i poprosiła dentystę o wykonanie implantów. Ofertę znalazła tutaj stomatologia-impla.pl/implanty/. To inwazyjna metoda, bo trzeba naruszyć kości szczęki, ale porcelanowa korona wygląda o wiele bardziej naturalnie niż most, który jest przypięty drucikami do innych zębów.

Po zabiegu trochę spuchła i musiała czekać, aż się wszystko zagoi, żeby przymocować koronę, więc nie wychodziła z domu przez dwa tygodnie, ale kiedy już udało się skończyć, efekt był piorunujący. Wyglądała, jakby nigdy nic się nie stało. W dodatku dostała dobrą wiadomość od swojego ubezpieczyciela, który pokrył część kosztów, ponieważ był to wypadek w drodze do pracy.